» DRZWI DO KOMÓR CHŁODNICZYCH

   Oferujemy drzwi do komór chłodniczych i mroźniczych, dla przemysłu spożywczego, przetwórstwa żywności, chłodni składowych i innych odbiorców.
   Oferujemy drzwi wykonane ze styropianu samogasnącego (drzwi chłodnicze) i poliuretanu (drzwi mroźnicze), obłożone blachą stalową, ocynkowaną i pokrytą trzema warstwami lakieru akrylowego lub poliestrem, w kolorze RAL 9002, posiadającą atest, dopuszczający do kontaktu z żywnością.

DRZWI SEGMENTOWE
   W standardowym wykonaniu oferujemy drzwi o wymiarach w świetle ościeżnicy 0,8 x 2,0 m, mroźnicze z progiem oraz chłodnicze w wersji bez progu i z progiem w zależności od potrzeb klienta.
   Dzięki takim wymiarom drzwi idealnie pasują do komór chłodniczych i mroźniczych, produkowanych z płyty warstwowej, o module szerokości płyty 1150 mm. Takie rozwiązanie ułatwia montaż komory, oraz montaż samych drzwi. W płacie drzwiowym izolację stanowi styropian samogasnący, o grubości 100 mm dla drzwi chłodniczych, a dla mroźniczych poliuretan, także o grubości 100 mm. Produkowane przez nas drzwi posiadają w standardowym wykonaniu okucia, które umożliwiają proste i łatwe otwieranie. Ponadto umożliwiają otwarcie od środka komory, bez użycia klucza. Jest to bardzo istotne podczas eksploatacji, ponieważ umożliwia wyjście z komory w przypadku zatrzaśnięcia się drzwi. Ponadto każde drzwi zaopatrzone są w specjalną uszczelkę, która uszczelnia futrynę i płat drzwiowy. Drzwi mroźnicze mają zamontowaną grzałkę futryny, która zapobiega przymarzaniu uszczelki do futryny.
   Ponadto zastosowane są zawiasy podnoszące płat drzwiowy podczas otwierania. Zapobiega to tarciu uszczelki o podłoże, a tym samym przed jej szybkim zużyciem. Umożliwia to także łatwe, bez oporów tarcia otwieranie drzwi. Drzwi przystosowane są do montażu kurtyny z folii mrozoodpornej, która ma za zadanie nie dopuścić do strat temperatury w czasie gdy drzwi są otwarte (np. podczas załadunku lub rozładunku komory). Dzięki takim cechom użytkowym produkowane przez nas drzwi mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, przetwórstwie, oraz we wszelkiego rodzaju komorach przechowalniczych.

DRZWI WPUSZCZANE
   Proponujemy również drzwi wykonane w nowej technologii. Są to drzwi bezprogowe osadzane we wcześniej przygotowany otwór w murze lub płycie warstwowej. Mogą to być drzwi chłodnicze jak i mroźnicze.
Płat drzwiowy jest wykonany w podobny sposób jak przy drzwiach segmentowych, natomiast futryna pełniąca funkcję odbojnicy osłaniającej otwór drzwiowy, jest zbudowana ze sztywnych profili kwasoodpornych z przerwanym mostkiem cieplnym. Płat drzwiowy może być z poszyciem blachą lakierowaną lub kwasoodporną. Ten typ drzwi można zamontować w dowolnym miejscu, może to być ściana murowana, lub z płyty warstwowej o każdej grubości. Duża elastyczność wymiarowa tej konstrukcji pozwala na szerokie zastosowanie w zakresie dostosowania się do już istniejących otworów np. wymiana starych drzwi w chłodniach murowanych, zmiana lokalizacji drzwi w obiekcie itp.
   Istnieje możliwość wykonania drzwi jednoskrzydłowych w pełnym zakresie wymiarowym o szerokości światła do 1050 mm i wysokości do 2300 mm lub dwuskrzydłowych (tylko drzwi zerowe) w zakresie wymiarów: a) szerokość 1200 - 2200mm, b) wysokość 2000 - 2900mm.